Gaming Trends 2008

Gepubliceerd op donderdag 11 december, 2008 | Redactie

Gespot via de website MarketingFacts. Hier schrijft Cem Yildiz over een onlangs gepubliceerde presentatie van Advertising Pawn die ik jullie niet wil onthouden. Het gaat over de nieuwe gaming trends die ze hebben onderzocht in de Amerikaanse markt.

In het onderzoek worden een aantal punten aangehaald. Niet allemaal even verrassend, maar wel leuk om even op te sommen:

- Tot de groep gamers behoren nu ook steeds meer mensen die zichzelf niet zien als gamer. Met name door de komst van de Wii en de Nintendo DS is er een grote doelgroep gamers bijgekomen. Het gamen verplaatst zich dan ook steeds meer naar de woonkamer.

- De opkomst van social gaming. 59% speelt met andere gamers real life samen.

- Uitbreiding van de speelmogelijkheden. Games worden niet alleen maar op consoles gespeelt, maar ook steeds vaker op telefoons etc.

- Steeds meer gamers spelen online, nu ligt het gemiddelde al op 70%.

- Meer user generated content in games. Neem bijvoorbeeld Little Big Planet. Hier kun je als speler volledig je eigen levels maken. Ik ben er overigens nog steeds van overtuigd dat hier grote kansen liggen voor bedrijven. Als je bijvoorbeeld als Coca Cola zijnde een extreem populair level weet te maken in Little Big Planet. Dan kan dit erg veel eyeballs & interactie met je merknaam opleveren. Hierover binnenkort meer op GameAds.

- Nieuwe business modellen worden beschikbaar door games. Denk aan bijvoorbeeld pay per play systemen. Waarbij je maandelijkse abonnementen verkoopt voor het spelen van je game (World of Warcraft bijv).

- Games worden een steeds belangrijker advertentie kanaal. (hey whats new??)

Een erg leuke slideshow moet ik zeggen. Kansen genoeg dus in deze prachtige markt.

Uitleg over het gebruik van deze icons   Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Digg Abonneer je op de RSS-feed van deze site Plaats dit bericht op Twitter

« Vorig Artikel Volgende artikel »

Reageren