Volgens een nieuw onderzoek van Media Control GfK International is gebleken dat er meer opbrengsten zijn gegenereerd uit de verkoop van games dan die van DVD & Blue Ray in 2008.
Games nemen nu 53% van de totale media opbrengsten voor hun rekening. Dit is nog niet eerder gebeurd. De onderzoekers verwachten tevens dat de trend zich zal doorzetten en dit percentage in 2009 gaat oplopen naar 59%.
De grootste bijdrager aan deze verschuiving is de Nintendo Wii. Deze console heeft veel non-gamers overgehaald. Ik heb dit ook in mijn directe omgeving gezien. Veel mensen die ik niet zou inschatten als gamers kochten inderdaad vorig jaar de Nintendo Wii.
Ondanks deze mooie groeicijfers hadden ze bij Media Control GfK International een hogere groei verwacht. Deze is achtergebleven mede door de kredietcrisis aldus Media Control.