Spelen van games dringt door tot top 3 van mediagebruik jongeren

Gepubliceerd op donderdag 17 september, 2009 | Redactie

NewZooNederland telt 9,3 miljoen gamers volgens de nieuwe resultaten van het Nationaal Gaming onderzoek van NewZoo ism TNS Nipo. Onder jongeren behoort het spelen van games, naast internet en TV tot de top drie als het gaat om de tijd die per week hieraan besteed wordt. Bij jongens tussen dertien en negentien is dit met bijna tien uur per week zelfs al nagenoeg gelijk aan TV en internet.

Games nemen dus een sterke positie in tussen de traditionele media. En ik hoop van harte dat dit onderzoek op alle bureaus van directieleden bij marketingbureaus in Nederland komt te liggen. Nog te vaak hoor ik uit de markt dat budget wat “over” is naar games gaat. En het grote gros met name naar TV en andere traditionele media gaat.

Langzamerhand zal het besef moeten groeien dat games juist traditioneel zijn in de nieuwe generaties. Dan krijgt de Nederlandse games industrie een financiële impuls waardoor het nog veel harder kan gaan groeien.

Ik weet al wat de volgende investering van “Van den Ende” gaat worden in ieder geval.  Lees hieronder het volledige persbericht. Lees de rest van dit artikel »

TNS NIPO en Newzoo lanceren Today’s Gamers, de internationale opvolger van NGO

Gepubliceerd op woensdag 10 juni, 2009 | Redactie

NewZooTNS NIPO, onderdeel van de TNS Group, en marktleider op het gebied van custom made onderzoek, en Newzoo, matchmaker voor de gamesindustrie, lanceren deze zomer de internationale opvolger van het Nationaal Gaming Onderzoek. Het onderzoek voldoet hiermee aan de groeiende vraag naar gedetailleerde en vergelijkende data over gamers en gaming in binnen- én buitenland.

Het is een vervolg op de nationale 2008 editie van het onderzoek waaruit bleek dat 72 procent van de Nederlanders computerspelletjes speelt en daar meer tijd aan besteedt dan aan het lezen van dagbladen of tijdschriften. Het onderzoek gaat nu verder de diepte in met onderwerpen als bestedingspatronen, mediaconsumptie en motivatie. De serie onderzoeken gaat Today’s Gamers heten. Lees de rest van dit artikel »

Nieuwe gaming onderzoeksresultaten ISFE

Gepubliceerd op donderdag 29 mei, 2008 | Redactie

ISFENa het Nationaal Gaming Onderzoek wat onlangs is gepresenteerd zijn er eindelijk wat meer resultaten van andere partijen beschikbaar. Nielsen Games heeft in opdracht van de Interactive Software Federation of Europe onderzoek gedaan onder 6.000 Europeanen.

“Personen in de leeftijdscategorie van 16 tot en met 49 jaar uit 15 Europese markten besteden bijna evenveel tijd aan games als aan televisiekijken of sociale contacten met familie en vrienden. Ze kiezen voor games als een leuke tijdsbesteding die de fantasie stimuleert en de mentale fitheid bevordert.” Aldus het persbericht.

De onderzoeksresultaten maken volgens de ISFE een einde aan jarenlange misvattingen rondom gamers. Hieronder een aantal hoofdpunten: Lees de rest van dit artikel »

Resultaten Nationaal Gaming Onderzoek bekend

Gepubliceerd op donderdag 22 mei, 2008 | Redactie

TNS NipoGisterochtend vroeg in de mailbox ontvangen en er is al uitgebreid over geschreven op een aantal marketingblogs en kranten. De resultaten van het nationaal gaming onderzoek. Voor de resultaten verwijs ik jullie naar de perskit die beschikbaar is gesteld door NewZoo.

Hieronder een tweetal reacties op het onderzoek dat gisteren is gepubliceerd:

“Natuurlijk vermoeddde men wel dat Nederlanders veel tijd aan gaming besteden, met gemiddeld 4 uur per week is dit een meer dan positief resultaat. Daarmee is het qua mediaconsumptie een belangrijke activiteit geworden en wij verwachten dat de mediabestedingen op dit gebied daarom sterk zullen groeien in de komende jaren. “

Armel Mouque, Head of Interaction, Mediaedge:cia (Mediabureau, onderdeel van Group M) Lees de rest van dit artikel »

Nieuwe resultaten Nationaal Gaming Onderzoek

Gepubliceerd op donderdag 31 januari, 2008 | Redactie

newzooPersbericht TNS NIPO / Newzoo Amsterdam, 31 januari 2008:

TNS NIPO en Newzoo lanceren eerste Nationaal Gaming Onderzoek

Van de Nederlandse vrouwen is 33 procent met grote regelmaat op gamesites te vinden. Van alle vrouwen die spelen, doet driekwart (75%) dat gemiddeld een kwartier tot een uur per dag. Lees de rest van dit artikel »