Sticky Studios wint Dutch Game Award met advergame

Gepubliceerd op vrijdag 7 november, 2008 | Redactie

Sticky StudiosVers van de pers kregen we dit binnen op de redactie. Met het spel Skydiver won Sticky Studios donderdagavond de Dutch Game Awards te Amersfoort in de categorie “Beste advergame“. Een Advergame is een game ter promotie van een product of organisatie.

Skydiver werd eerder dit jaar ontwikkeld in opdracht van Centraal Beheer Achmea en was de interactieve tegenhanger van een reclamecampagne op televisie. Sinds de lancering op 11 april speelden maar liefst ruim 2,2 miljoen bezoekers het spel, en trok Skydiver op 1 dag zelfs bijna 55 duizend bezoekers die het spel helemaal uit speelden. Met ruim 25 miljoen ‘views’ werd het ook nog eens de meest succesvolle Hyves gadget ooit. Hiermee werd dit spel een zeer groot succes.

In Skydiver kunnen Hyvers virtueel parachutespringen en daarmee elkaar uitdagen. Dit gebeurt op een profielpagina waar de gadget op geplaatst is. Iedere gebruiker van Hyves heeft zijn ‘persoonlijke topscore’ te verdedigen.

Sticky Studios is in 2006 opgericht en richt zich op de ontwikkeling en conceptvorming van games en interactieve campagnes. Dit jaar verwierf zij officiƫle autorisatie om games te ontwikkelen voor de Nintendo Wii en iPhone. Daarmee ontwikkelt Sticky Studios niet alleen virale producties, maar ook games voor andere entertainment platformen.

De Dutch Game Awards zijn dit jaar voor het eerst uitgereikt als antwoord op de sterk groeiende game industrie met een jaaromzet van 1,2 miljard euro. De prijzen werden in Amersfoort uitgereikt aan gamebedrijven en zelfstandige ontwikkelaars die zich het afgelopen jaar (inter)nationaal hebben onderscheiden.

Het spel Skydiver is te zien op: http://www.stickystudios.com/read/viral/skydiver

Uitleg over het gebruik van deze icons   Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Digg Abonneer je op de RSS-feed van deze site Plaats dit bericht op Twitter

« Vorig Artikel Volgende artikel »

Reageren