In Amerika hebben we het al zien gebeuren, advergames voor het milieu. Nu komt Nederland ook met een aantal advergames die jongeren bewuster moeten gaan maken van het milieu . Zo krijgen jongeren een berg aan informatie over de klimaatveranderingen. Verder kunnen ze individueel of in teams de strijd met elkaar aangaan in allerlei games om daarmee ecopoints te verdienen. Deze ecopoints geven weer toegang tot nieuwe delen.
Organisaties kunnen hun eigen games op de portal aanmelden waardoor er meer afwisseling ontstaat. Voorwaarde hierbij is dat het aansluit op de leeftijdsgroep. Een erg leuk initiatief van een groot aantal organisaties.
Grappig om te zien hoe makkelijk dit overwaait naar Nederland. Een mooi voorbeeld om games in te zetten voor het verspreiden van een niet-commerciële boodschap.