Onlangs heb ik een leuke advergame gespot die al een tijd lang op het web is (vanaf mei dit jaar). Deze campagne is al veel besproken op diverse blogs maar heeft nog geen GameAds review gehad: De Philips NIVEA FOR MEN Shaver Game. De game is gemaakt door het bureau MediaRepublic.
De game verdient een review wat mij betreft, want het is één van de mooiste advergames die ik tot nu toe heb gezien. Neem nu bijvoorbeeld de trailer:
Media Republic ontwikkelde een activatiecampagne rondom een avontuurlijke online game. De speler van de game reist af naar de meest extreme plekke op aarde om daar ‘The lost secret of Feel Different’ uit een neergestort spaceship te redden. Op deze manier raakt hij bekend met de eigenschappen van het scheersysteem, zoals de flexibele scheerkoppen en de Nivea for Men scheerlotion.
Interactie met het merk is er dus volop. De game spreekt mij erg aan omdat alle elementen aanwezig zijn. Er zit mooi videomateriaal in, er zijn uitdagende minigames tussendoor te spelen, en je werkt toe naar een doel. De gehele verhaallijn is om het product heen gebouwd, de Philips Shaver.
Teasefase
Half mei starte de fease fase van de campagne met het verschijnen van 3 graancirkels (symbool voor de 3 scheerkoppen), UFO meldingen, geheimzinnige laser projecties en graffitti’s. Een discussie barste los op internet en graancirkel experts bogen zich zelfs over dit fenomeen.
Enforce fase
Op 21 mei begon de Enforcefase. Met een advertentie op de voorpagina van de Metro en een website take over op MSN werd de link gelegd tussen de mysterieuze oproepen en de campagne/game van Philips. De advertentie leverde op de eerste dag al 80.000 hits op de site op.
Game en online campagne
Om de game meer te boosten loopt er nu een uitgebreide bannercampagne. De bannercampagne is op een groot aantal bekende website te vinden. Goed om te zien dat ze hebt begrip game seeding al aardig onder de knie hebben bij dit bureau. Want naast de bannercampagnes wordt de game ook geseed vanuit game portals als Spel.nl. Game portals zijn wat mij betreft de manier om op korte termijn veel gameplays te realiseren.

Spel.nl is een zeer goed bezochte game portal van de Spill Group en zal zijn steentje bijdragen aan de resultaten. Links zie je de Philps game staan. Zodra je hierop klikt wordt je direct doorgelinkt naar de Philips game website.
Een korte blik op de resultaten tot nu toe (via MediaRepublic). De teasefilmjes op Youtube en MSN 258.897 keer bekeken en hebben 282 reacties. De tussentijdse bezoekcijfers zijn ook niet mis. Er zijn al meer dan 330.000 unieke bezoekers van de game geweest die gemiddeld 2,5 minuut op de site zijn.
De campagne loopt nog tot 15 juli aanstaande.
In mijn ogen is dit hoe een campagne eruit zou moeten zien, alle elementen zijn aanwezig en de game is volledig verwerkt in het geheel. Wat hierbij natuurlijk wel speelt zijn de grote kosten, met een dergelijk budget kun je gewoon ook erg veel doen. Persoonlijk denk ik dat dit één van de duurste advergame campagnes is die ik tot nu toe heb gereviewd.
Mooi werk van MediaRepublic. Met dank aan Boris Nauta - Project manager MediaRepublic voor het aanleveren van de nodige informatie.
Ik zou zeggen test de game is uit.
[…] ontwikkelaars van de Philips Shave Game waar ik destijds een uitgebreide review over heb geschreven. Volgens mij ook een prestatie die […]